Fotografie z drona

Fotografia z drona pomoże urozmaicić Twoje treści. W ciągu ostatnich kilku lat technologia dronów przeszła długą drogę. To, co kiedyś było dynamicznie rozwijającą się dziedziną, jest teraz ważną branżą nie tylko dla początkujących, ale także dla profesjonalnych fotografów, kamerzystów i innych. Drony stały się nieodzownym narzędziem w arsenale wielu profesjonalnych twórców zdjęć i filmów. Zastanówmy się, co musisz wiedzieć, wybierając swojego pierwszego drona.

Jakość obrazu z kamery drona

Głównym parametrem wyboru jest kamera. W zależności od mocy wbudowanej kamery drona, będziesz mógł rejestrować wideo 4K i zdjęcia w wysokiej rozdzielczości.

Czas lotu drona

Czas lotu Zależy od akumulatora – to on określi, ile czasu lotu uzyskasz na jednym ładowaniu. Wiele dronów dla początkujących może latać nie dłużej niż 30 minut, więc do dłuższych zdjęć będziesz potrzebować dodatkowej baterii. Stabilne filmowanie i fotografowanie z drona jest możliwe dzięki wbudowanemu gimbalowi. Wiele dronów, w tym drony dla początkujących, ma 3-osiowy gimbal, który pomaga utrzymać poziom drona podczas robienia zdjęć i filmów. Waga twojego drona określi, jak szybko i jak długo może latać. Zanim włączysz drona i wystartujesz, upewnij się, że wiesz, jak latać. Na pierwszy lot lepiej wybrać przestrzeń jak najbardziej wolną od przeszkód – bez domów, ludzi, linii wysokiego napięcia i drzew. Zgodnie z prawem nie można latać w strefach kontrolnych, w pobliżu lotnisk, w strefach bezpieczeństwa, a także nad imprezami masowymi: rajdami, koncertami, konkursami i innymi wydarzeniami kulturalnymi.

2 Replies to “Dron bez licencji – co wybrać?

  1. Mam wrażenie, że naprawdę mało się mówi w tego typu tematach. Wiele ludzi nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że często jest wymagana licencja na drona.

  2. Nie miałem pojęcia, że są opcje dronów bez licencji – muszę mocniej zainteresować się tym tematem!

Comments are closed.